Як здійснюється встановлення рулонного шиферу: правила роботи

Під шифером прийнято розуміти азбоцементні листи, що володіють великою масою. Проте, сучасні технології дозволили змінити такий стереотип і представили будівельному ринку рулонний шифер. Такі будівельні матеріали дозволяють створювати естетичну і міцну покрівлю, незалежно від її форми і конструкційних особливостей.

Переваги

Рулонний шифер характеризується безліччю переваг, серед яких особливу увагу пропонуємо приділити декільком аспектам:

  1. Склад матеріалу не володіє вкрапленнями шкідливих елементів, які здатні негативно позначатися на здоров’ї людини, на навколишньому середовищі.
  2. Знижений рівень поглинання вологи.
  3. Стійкість до біологічних процесів – до гниття, корозії, появи цвілі або грибка.
  4. Тривалість застосування, якщо дотримуватися всіх правил установки матеріалу.
  5. Невелика маса, отже, простота в установці і транспортуванні.
  6. Економічність, що досягається за рахунок відсутності необхідності посилювати несучі конструкції.
  7. Відмінні шумоізоляційні властивості.

Монтаж

Починати установку рулонного шиферу рекомендується з нижнього кута ската, який розташовується на стороні, протилежній вітру. Другий скат повинен укладатися внахлест з середини листа першого. Саме тому на розі здійснюється кладка не чотирьох, а трьох листів.

Фіксація профілів повинна здійснюватися, дотримуючись кожної гофри по краях торців. Кріплення здійснюється за допомогою цвяхів. Щоб упевнитися у вірності фіксації, досить просто натиснути на гофру. Як правило, між ущільнювальним матеріалом і самим профілем не буде формуватися повітряний зазор.

Приступаючи до установки рулонного шиферу, необхідно враховувати кілька порад. По-перше, важливо заздалегідь розрахувати кількість необхідного матеріалу, щоб в подальшому не виникало необхідності в додатковій закупівлі компонентів. Приступаючи до розрахунків, в першу чергу необхідно відштовхуватися від кліматичних особливостей регіону: чим складніше умови, тим більшим повинен бути нахлест листів.

По-друге, всі компоненти обрешітки повинні фіксуватися, дотримуючись їх паралельності. При цьому, дах слід додатково захистити, укладаючи під будівельний матеріал руберойд, або інший тип гідроізоляційного матеріалу. І по-третє, в момент установки особливо важливо дотримуватися нахлеста, щоб в подальшому не стикатися з протіканням даху та його ремонтом.