Для того, щоб лікування було успішним, дуже важливою є правильна постановка діагнозу. Тому всі клініки світу обов’язково оснащуються обладнанням для рентген-діагностики. Сучасні цифрові апарати прийшли на зміну застарілим аналоговим пристроям. Таке обладнання передбачає можливість цифрової обробки знімків, що істотно підвищує якість обстеження. Щоб вибрати відповідний рентгенівський апарат, необхідно уважно ознайомитись з представленим на ринку асортиментом, звертаючи увагу на найважливіші параметри.
Вибір апарату
Вибираючи рентгенівський апарат, слід орієнтуватися на такі критерії:
- Потужність генератора – один із найважливіших параметрів для подібного обладнання. Від цього показника безпосередньо залежить час експозиції і відповідно ступінь променевого навантаження на пацієнта. Чим вища потужність – тим швидше робиться знімок. При обстеженні пацієнтів, які страждають на надмірну вагу, апарат з потужним генератором дозволяє отримати більш якісне зображення.
- Тип генератора ще один важливий параметр для рентгенівського обладнання. При використанні високочастотних генераторів, пульсація анодної напруги, у яких порівняно мала, продовжується термін служби рентгенівської трубки, знижується доза опромінення, яку пацієнт отримує в процесі обстеження.
- Характеристики рентгенівської трубки є важливими при виборі апарату. Значення має розмір фокусів. Чим нижче цей показник, тим якіснішими будуть зображення. Але при цьому слід враховувати, що зменшений фокус знижує потужність пристрою. Теплоємність анода вказує на тривалість експлуатації трубки до її перегріву.
- Необхідно звертати увагу на рівень максимального дозволеного навантаження на стіл знімків. Оптимальним показником є дозволене навантаження не менше 200 кг. У провідних виробників допускається рівень навантаження до 290 кг та вище. Стіл може оснащуватися підйомним пристроєм, який переміщує поверхню у вертикальному напрямку. У багатьох виробників передбачено можливість вибору одного з кількох столів знімків для рентген-апарата.
- Спосіб кріплення трубки може бути наступним: підлогове (на штативі) та стельове. Трубка на штативі є універсальним рішенням. Вона легко встановлюється, не має на увазі будь-яких вимог до площі кабінету та висоті стель.
Оставить ответ
Смотреть комментарии