З яких етапів складається процес ремонту глушника: його особливості

Справний стан вихлопної системи – обов’язкова умова нормальної експлуатації автомобіля. Тому при перших ознак поломки глушника необхідно вжити заходів для відновлення його працездатності. Можна дізнатись більше про ремонт на https://toyota.com.ua/remont-glushitelya.

Особливості ремонту

Своєчасний ремонт глушника дозволить уникнути багатьох серйозних проблем. Ось лише деякі наслідки їзди з несправним глушником:

  1. Рівень шуму при їзді значно зростає, що суттєво знижує комфорт при поїздці.
  2. Вихлопні гази проникають у салон авто, що дуже шкідливо водіям і пасажирам.
  3. Деталі оплавляються і стають непридатними.
  4. Занадто швидко зношується ходова частина.

У майстерні спеціаліст проводить діагностику глушника, визначаючи тип несправності. Поломки можуть бути різними: від руйнування глушника до виходу з ладу з’єднань. За підсумками діагностики майстер визначає причину поломки та оптимальний метод проведення ремонтних робіт. Якщо пошкодження критичні, потрібно зробити заміну глушника.

Методи

Для відновлення цілісності пошкодженого глушника можуть застосовуватись такі методики:

  1. Якщо незначні пошкодження, усунути їх можна за допомогою герметика. Витрати за такого способу ремонту мінімальні.
  2. Відреставрований глушник при необхідності легко можна буде розібрати, застосування герметика анітрохи не ускладнить процес розбирання.
  3. Якщо пошкодження серйозніші, майстри користуються для ремонту глушника спеціальними бандажами та стрічками. У їх складі дуже міцна склотканина та особливі просочення, що надає виробам підвищеної міцності та термостійкості. Бандажі та стрічки добре переносять вплив дуже високих температур.
  4. Зварювальні роботи проводяться за дуже серйозних пошкоджень глушника. Зварювання дозволяє залатати навіть дуже великі дірки. Можна поставити на глушник латку, вирізавши її з аркуша тонкого металу. Розмір латки повинен бути таким, щоб вона перекривала пошкоджену з невеликим запасом. При створенні зварного шва майстер повинен діяти надзвичайно акуратно, оскільки є ризик пропалювання глушника.

У деяких випадках після діагностики приймається рішення, що ремонтувати глушник недоцільно. Якщо дефектів багато, і вони досить серйозні, покупка нового глушника обійдеться дешевше, ніж спроби відновити старий.