Чистка кондиціонерів: що потрібно знати та правила

Робота кондиціонера потребує використання зовнішнього повітря, яке втягується з вулиці. Разом з ним летить пил, пух, восени опале листя.

Це призводить до засмічення фільтрів, інших частин і вимагає регулярного очищення апарату. Для ознайомлення з процедурою та замовлення майстра пропонується натиснути сюди.

Концепція

Процес чищення має на увазі видалення всіх сторонніх наносів. Однак він є комплексним, тому рекомендується виконати такі дії:

  1. Очистити або замінити фільтри в кондиціонері.
  2. Оглянути двигун та вентилятор і також провести чищення.
  3. Прочистити дренажну систему, до неї можуть потрапити сторонні речовини або утворитися наноси.
  4. Провести обробку зовнішніх поверхонь, щоб надати пристрою більш красивого вигляду.
  5. Очистити випарник та інші важливі внутрішні вузли та деталі.

Іншими словами, говорячи про чищення кондиціонера, можна мати на увазі різні за складністю та обсягом роботи. Одні процедури, наприклад, поверхневу очистку можна здійснювати самостійно, це може бути справедливим для заміни фільтрів. Однак двигун, випарник, дренажну систему оглядати та чистити повинен виключно фахівець.

Переваги

Головною ознакою засмічення системи кондиціонера є неприємний запах, який проникає у приміщення з роботою обладнання. Причому цей аромат є сильним і неприємним, він важко провітрюється. Тому регулярне чищення є необхідністю, інакше умови життя та роботи в приміщенні різко погіршуються.

Фільтри, що забиваються, решітки, магістралі призводять до зниження продуктивності пристрою. Він починає гірше охолоджувати чи нагрівати приміщення, витрати на експлуатацію зростають, ефективність падає. Якщо вчасно не вжити заходів, кондиціонер почне працювати з постійним навантаженням і вийде з ладу. Тому регулярна профілактика дозволяє збільшити термін служби та зменшити витрати на експлуатацію.

Агрегат у разі забруднення починає сильніше шуміти під час роботи, можуть з’явитися вібрації, що також погіршує комфорт від дії пристрою та спричиняє його знос. Ще один прояв засмічення – посилення утворення конденсату, що негативно позначається на всіх вузлах та деталях.

Чищення кондиціонерів є обов’язковим, воно проводиться один або два рази на рік в залежності від запиленості місця, кількості пуху, що летить і листя.