На що звернути увагу при виборі стільців для дому: корисні поради

Будинок, в якому немає стільців? Звучить як абсурд. Дивани і пуфи не замінять звичні посадочні місця. На щастя, сучасних стільців дуже багато, вони різноманітні, зручні і добре виглядають. Потрібно тільки вибрати підходящий варіант, Зайшовши в інтернет магазин меблів.

Різновид

У стільця є ніжки, сидіння і спинка. Табуретки розглядати, мабуть, не будемо, хоча вони теж мають право на існування. Почнемо з ніжок. Зазвичай у стільця їх чотири. Дещо рідше зустрічаються моделі з єдиною ніжкою. Інша Кількість — дві, три, п’ять-використовується рідко і частіше в дизайнерських виробах. Такі стільці менш стійкі.

Сидіння буває м’яким і жорстким. М’яке-вбудована подушечка, обтягнута тканиною або шкірою. Жорстке-просто шматок дерева, металу, пластику. Зрозуміло, що на м’якому стільці сидіти зручніше, а жорсткі більше підходять для невеликих справ.

Спинка буває повнорозмірна і половинчаста. Низька, до середини спини спинка не забезпечує повноцінної підтримки і для довгих посиденьок не годиться.

По конфігурації можна виділити три типи стільців: обідні, Барні і комп’ютерні. Перші найбільш універсальні. Барні стільці відрізняються висотою ніжок і наявністю підніжки, а також короткою спинкою. Вони призначені для барної стійки. Комп’ютерні-зручні моделі з регульованою ніжкою (іноді спинкою теж), які вміють обертатися і оснащені коліщатками. Для домашнього офісу і просто для геймерів.

Також у стільця можуть бути підлокітники, але це не обов’язковий елемент.

Вибір

Важливі два параметри: якість виготовлення і зовнішній вигляд. З першим все ясно: стілець хорошої збірки, зроблений з якісних матеріалів, буде зручніше і послужить довше. Із зовнішністю теж просто: стілець повинен відповідати стилю інтер’єру і добре поєднуватися зі столом або барною стійкою. Хороший вибір-готовий комплект зі столу і стільців.

Висота обіднього стільця більш-менш стандартна. З барним складніше: загальноприйнятої висоти барної стійки немає, і стілець доведеться підбирати індивідуально. Найпростіше, якщо зверху можна посидіти. Ноги повинні бути зігнуті під прямим кутом, коліна при цьому не повинні торкатися стільниці.

Якщо є зайва вага, краще брати моделі з металевим каркасом і без підлокітників.

Окремо потрібно сказати про кухонні стільці: для них особливі вимоги. Стільці на кухню повинні бути немаркими, легко миються, стійко витримують забруднення. Особливо ретельно потрібно вибирати м’які стільці: сидіння швидко брудниться. Потрібна надійна конструкція, що витримують жорстку експлуатацію.