Різновиди арматури для бетону і корисні поради по її вибору

Практично всі бетонні конструкції вимагають створення каркаса, щоб зробити їх стійкіше і міцніше. Цю роль бере на себе сталева арматура, представлена у вигляді прутів, з’єднаних між собою в’язкою або зварюванням. Для вибору найбільш оптимального варіанту виробів пропонується відвідати ось цей сайт.

Види арматури

Роль зміцнюючого каркаса в бетонних конструкціях виконують сталеві стрижні різної товщини. Їх діаметр зазвичай вміщується в діапазон від 6 мм до 18 мм.поверхня може бути гладка або рифлена, де нанесені спіралеподібні виступи по всій довжині прутів.

За типом застосування виділяють напружену арматуру, призначену для сприйняття розтягуючих навантажень. Вона укладається уздовж конструкції і повинна мати високі показники міцності. Ненапрягаемая кладеться поперек і має більш тонке перетин щодо напружується.

За призначенням арматура буває:

  1. Робочий. Саме вона несе основні навантаження, практично завжди є напруженою, найтовстішою в конструкції, створюється з найбільш міцних сортів сталі. Укладається уздовж.
  2. Розподільний. Її призначення-це більш рівномірно розподіляти навантаження, що випадають на робочі стрижні, щоб уникнути більш сильного впливу на окремі ділянки конструкції. Укладається поперек.
  3. Монтажний. Цей вид служить для з’єднання двох інших при установці, іноді ці елементи можуть видалятися перед заливкою бетону.

Також стрижні розрізняються за способом виготовлення – гарячекатані і холоднодеформовані. Перші більш міцні і пластичні, другі стійкі до корозії, добре піддаються зварюванні.

Для покупки пропонується тут арматура будь-якого виду.

Вибір

При визначенні який вид стрижнів потрібен, звертають увагу на їх товщину, сорт сталі, з яких виготовлені прути, і наявність рифлення. Найтовстіші варіанти встановлюються поздовжньо, саме вони будуть витримувати навантаження, що випадають на бетонні конструкції. Параметр залежить від проектних розрахунків, в кожному випадку підбирається окремо. Для розподільних елементів товщина вибирається менше, щодо робочих.

Міцність визначається класом, він в сучасному маркуванні виражений цифрами, що показують граничний тиск в Н/мм2, яке може витримати арматура. Найбільш низький це 240, високий – 1000. Пропонується купити арматуру будь-якого перетину і класу міцності у перевіреної компанії.

Рифлення дозволяє краще з’єднуватися металевого стрижня з бетоном. Також враховується при виборі яким способом буде з’єднуватися арматура – в’язкою за допомогою дроту, або зварюванням. Потрібно визначити весь комплекс показників, щоб знайти найбільш оптимальний варіант стрижнів для каркаса.