Різновиди пластин і свердел по металу: якими вони бувають

Токарні пластини, призначені для свердла по металу, є інструментом, що має чітко задану геометричну форму. У таких пластин можуть бути отвори, додаткове покриття та інші особливості, що відрізняють один вид пластин від іншого. Період експлуатації такої пластини залежить від кількості кромок у неї: чим більше, тим довше період експлуатації, адже пластини для свердла по металу можна щоразу повертати гострою стороною.

Переваги

У змінних токарних пластин багато переваг:

  1. Для виготовлення даних елементів використовуються надзвичайно міцні матеріали, до яких належать титан, кобальт та багато інших. Тільки тверді матеріали, над складом яких ретельно працюють виробники, можуть застосовуватися до створення подібних пластин.
  2. Для токарних пластин характерна висока зносостійкість. Стійкість до високих температур також дуже висока. Матеріал витримує нагрівання до +1000 градусів.
  3. Виробники пластин надають користувачам вичерпну інформацію про свою продукцію. У тому числі обов’язково вказуються в каталозі стійкість пластини, доступні режими різання. Користувач заздалегідь отримує інформацію про період експлуатації пластини за умови використання відповідно до рекомендацій виробника.
  4. Дуже вигідно користуватися багатогранними змінними пластинами. Якщо напайка цілісного різця зноситься чи зламається, державку доводиться викидати. У різців іншого типу слід просто повернути край. Якщо елемент буде зношений з усіх боків, доведеться встановити замість нього нову деталь.
  5. При використанні змінних пластин можна обійтися без великого набору різців. Можливе встановлення на один різець пластин різних видів: чистових, чорнових, призначених для певних матеріалів. Таким чином, економляться гроші і потрібний мінімум простору для зберігання інструментів.
  6. Платівки за формою та розміром відповідають єдиному зразку. Цей фактор особливо важливий, якщо пластини застосовуються на верстатах з ЧПУ.
  7. У разі затуплення окремого елемента замінити його можна лише за кілька хвилин. Устаткування не простоює, що дуже важливе для підвищення продуктивності.
  8. Усі пластини відповідають певним стандартам, що значно полегшує процес вибору відповідного елемента. За позначеннями можна дізнатися відповідні режими роботи, обороти, матеріали, з якими можна використовувати.