Спірометрією називається метод дослідження, за допомогою якого можливе визначення стану основної функції дихальної системи — функції зовнішнього дихання. За допомогою спірометрії лікар може визначити об’єми легень і швидкості повітряного потоку, розрахувати співвідношення цих параметрів, зіставити отримані результати з належними значеннями, які розраховують індивідуально, залежно від статі, віку, ваги та зросту обстежуваної людини. Спірометрія призначається з метою діагностики або виключення низки захворювань дихальної системи. Крім того, за допомогою повторних досліджень в одного й того самого пацієнта зі встановленим діагнозом дихальної патології можна визначити особливості перебігу захворювання, достатність і ефективність призначених лікувальних заходів.
Спірографія — це та ж спірометрія з графічним зображенням отриманих результатів, на підставі яких лікар може отримати додаткову важливу інформацію. Такий метод діагностики можна зробити в клініці «JMC», докладніше за посиланням: https://jmc.org.ua/ru/spirografiya.
Для діагностики окремих патологій дихальної системи спірометрію і спірографію можна виконати з проведенням різних проб, наприклад: спірографія з бронхолітиком, спірометрія з фізичним навантаженням. У цьому разі дослідження проводять двічі — початково і через певний час після проведення тесту, отримані результати лікар порівнює між собою.
Як буде проводитися дослідження?
Що необхідно буде виконувати під час проведення дослідження:
- Повідомте лікарю Вашу вагу і зріст (якщо Ви не знаєте точних параметрів, Вам буде проведено зважування і вимірювання зросту), які будуть внесені в програму спірографа.
- Вам буде проведено короткий інструктаж щодо необхідних дій і правильності їх виконання.
- Лікар запропонує Вам надіти на ніс спеціальну прищіпку, щоб унеможливити дихання через ніс.
- Вам буде надано спеціальний мундштук, з’єднаний зі спірометром, через який потрібно буде дихати.
- Вам потрібно буде щільно обхопити мундштук губами (якщо обхвату мундштука або виконанню дихальних маневрів перешкоджатиме знімний зубний протез, його потрібно буде вийняти з ротової порожнини) і виконувати команди лікаря, що стосуються Вашого дихання. Як правило, це 2 — 3 спокійних дихальних цикли «вдих-видих», після чого без паузи виконують максимально повний вдих, потім одразу ж — різкий, швидкий, максимально повний видих («видути майже все повітря з легень») з подальшим спокійним диханням.
- Як мінімум, проводиться 3 вимірювання. Наприкінці кожного вимірювання розбираються допущені неточності для подальшої їхньої корекції.
- Якщо проводиться спірографія з бронхолітиком, після закінчення першої серії вимірювань Вам буде проведено інгаляцію лікарського засобу через спеціальне пристосування («спейсер»). Це не потребуватиме від Вас спеціальних навичок.
- Через 15 — 30 хвилин після інгаляції буде повторно проведено спірографію.
- Лікар опрацює отримані результати і надасть Вам основні показники Вашої функції зовнішнього дихання, графік дослідження і висновок на паперовому носії.
Зверніть увагу, щоб отримати найбільш достовірні відомості під час проведення спірографії, необхідне дотримання таких умов:
- Одяг, у якому Ви перебуватимете під час дослідження, не повинен стягувати грудну клітку та живіт.
- Рекомендується утриматися від їжі або пити напоїв, які можуть впливати на функцію дихання перед тестом. Наприклад, кава, чай або інші напої, які містять кофеїн, можуть викликати розширення бронхів і впливати на результати.
- Повідомте лікаря, який проводить дослідження, про наявність знімних зубних протезів, а також захворювань і станів, що перешкоджають щільному обхвату мундштука спірометра.
- Якщо ви курите, слід утриматися від куріння перед тестом. Нікотин може впливати на функцію легень, що може призвести до неточних результатів.
- Перед тестом слід уникати значних фізичних навантажень, оскільки вони можуть впливати на вашу дихальну функцію.
- Уточніть діючі речовини, що входять до лікарських засобів, які Ви застосовуєте. Перед дослідженням не застосовуйте препарати, які містять лікарські речовини, здатні впливати на результати спірографії:
- антигіпертензивні препарати;
- бронхолітики короткої дії;
- препарати, що містять бронхолітики тривалої дії.
Якщо Ви не можете скасувати лікарські засоби, перед проведенням дослідження повідомте лікарю назви препаратів, і за який час до майбутнього дослідження Ви їх приймали.
Загалом, важливо уточнити всі докладні інструкції у вашого лікаря або фахівця перед проведенням спірографії, оскільки вони можуть варіюватися в залежності від конкретної ситуації та медичного стану пацієнта.
Оставить ответ
Смотреть комментарии