Способи встановлення арматури для фундаменту своїми руками

Усі багатоповерхові будинки будуються на бетонному фундаменті. Але мало хто знає, що в нього встановлюється сталева арматура, утворюючи міцний каркас, що дозволяє будівлі витримувати великі навантаження.Якщо замовити метал на https://ambar.org.ua/, щоб виготовити арматуру для фундаменту, можна значно збільшити термін експлуатації будівлі. У будівництві існує два види арматури для фундаменту:

  • металева. Товщина таких лозин варіюється від 5 до 32 мм. Даний різновид прутів буває ребристим і гладким;
  • композитна (або склопластикова) випускається діаметром від 4 до 20 мм. З цього матеріалу гладкі вироби не виготовляються.

Композитна арматура не боїться корозії та не проводить електричний струм. Будинки, побудовані із застосуванням лозин з даного матеріалу, нічим не поступаються тим, де використовувалися металеві лозини. Склопластикова арматура не створює перешкод для радіохвиль, за що цінується.

Незалежно від типу фундаменту, можуть використовуватися будь-які прути. Тому, приступаючи до облаштування фундаменту, необхідно визначитися з матеріалом виготовлення арматури. На цей вибір впливають: будівельний матеріал стін, площа будівлі та її поверховість, ґрунт, на якому будуватиметься будинок тощо.

Способи встановлення арматури для фундаменту своїми руками

При формуванні основи будівлі необхідно виконати її армування за допомогою металевих або композитних прутів. Щоб зчеплення було надійним, будівельники використовують кілька способів скріплення арматурних лозин між собою:

  • металеві прути, найчастіше, скріплюються за допомогою зварювання. Такий спосіб підходить для формування глибинного фундаменту;
  • обв’язка або дротяна в’язка лозин. Цей спосіб актуальний, якщо бетонна плита не перевищує 60 см у висоту;
  • використання пластикових хомутів для скріплення арматури. Цей метод підходить для будівель із невеликою кількістю поверхів.

Якщо реалізація третього способу виконується вручну, необхідно виконувати її із застосуванням спеціального пристосування – гвинтового (або в’язального) гака. Будівельники використовують в’язальний пістолет, що суттєво прискорює хід роботи.

Процес зв’язування здійснюється двома шарами дроту, його діаметр повинен починатися від 0,8 мм. Кінці мають обов’язково зв’язуватися. Ця дія виконується на завершальному етапі кріплення.

Слід пам’ятати, що шар бетону є додатковим елементом, що фіксує, одночасно, що захищає металеву арматуру від атмосферних впливів.