Твердотопливний котел: переваги, різновиди та вибір

Одним з варіантів опалення будинку є використання дров, вугілля, торф’яних брикетів або спеціальних гранул, званих пелетами.

Для їх спалювання та нагрівання теплоносія в системі опалення використовуються котли, які називаються твердопаливними. Вони бувають різних видів, габаритів та потужності. Пропонується замовити котли на https://sunterm.com.ua/tverdopalyvni-kotly/, де є різноманітний асортимент.

Різновиди обладнання

Серед котлів подібного типу поділ йде за видом палива, що використовується. За цим параметром виділяють:

  1. Класичні пристрої, де використовуються дрова та вугілля. Вони мають відносно низьку автономність, вимагають постійного поповнення камери згоряння кожні 3-4 години. Також у разі вугілля потрібно регулярне прочищення місця збору золи, це потрібно робити практично щодня.
  2. Пелетні найчастіше доповнюються бункерами, куди можна розміщувати гранули і періодично подавати їх у камеру топки в автоматичному режимі. Завдяки цьому досягається висока автономність котла, він не потребує обслуговування 6-7 днів. Цей параметр досягається за рахунок малого утворення золи після згоряння гранул.
  3. Піролізні мають дві камери. У першій згоряє тверде паливо, у другій допалюють горючі гази, що утворилися в результаті процесу. Мають дуже високий ККД, дозволяють розтягувати процес спалювання, підвищуючи автономність.
  4. Казани на торф’яних брикетах, штучних полінах практично ідентичні пристроям на дровах. Зазвичай, це універсальні варіанти, що використовують кілька видів палива.

Вибір котла

При покупці котла основним параметром є його потужність. Саме цей показник визначить площу опалювальних приміщень. Чим потужніше обладнання, тим воно габаритніше і важить, тому важливо підібрати місце встановлення. В основі великих котлів потрібна бетонна плита або стяжка. Також для будь-якого опалювального обладнання на твердому паливі потрібно забезпечити підхід до топки та збірника золи для регулярного поповнення камери згоряння або прибирання відходів.

Автономність котла залежить від можливостей власників щодо його постійного обслуговування. У більшості випадків для постійного використання рекомендується встановлювати обладнання, де технічне обслуговування потрібно кожні 6-8 годин, або через триваліший термін.

Котли повинні мати прилади, що дозволяють контролювати температуру носія, тиск води в системі, щоб убезпечити експлуатацію, запобігти закипанню або вибуху.