Кожен українець, який проживає на території Європи, може розірвати шлюб, не відвідуючи місце його реєстрації. Це особливо актуально для тих, хто не збирається повертатися в Україну, або не має можливості відвідати своє місто. У такому випадку громадяни, які проживають в Європі, отримують можливість подати на розлучення перебуваючи в Європі.
Як розірвати шлюб, якщо один з подружжя за кордоном?
Місце проживання фізичних осіб прийнято вважати житло, де вони проживають на постійній або тимчасовій основі. Згідно із законодавчими актами України, місце проживання – житло, яке розташовується на території адміністративно-територіального округу, де проживає одна особа, або спеціалізована соціальна установа, військова частина або місце соціального захисту.
Отже, незалежно від місця становища чоловіка або дружини, за кордоном, або в Україні, позов про розірвання шлюбу повинен бути поданий за місцем проживання громадянина (за місцем реєстрації).
Щоб врегулювати конфлікт і розлучитись за кордоном, українцям необхідно звернутися до юрисдикційних органів держави за місцем свого перебування. Проте, якщо громадянин вважає, що він повинен дотримуватися українського правосуддя, він повинен звернутися до Верховного Суду, де буде визначено рішення про заведену справу.
Якщо українець має європейське громадянство
Розірвання шлюбу може здійснюватися навіть в тому випадку, якщо українець отримав іноземне громадянство в одній з країн Європи. Більш того, розлучення може відбутися навіть в тому випадку, якщо обоє отримали громадянство інших держав. У такому випадку здійснюється розлучення іноземців в Україні.
Найбільш яскравий приклад – розірвання шлюбу, укладеного ще при СРСР, який в подальшому виїхали на постійне проживання в іншу державу і отримали право на громадянство, дотримуючись, при цьому, виходу з громадянства України або не маючи такого.
У такому випадку подружжя, які перестали бути громадянами України, будуть сприйматися в якості іноземних громадян, так як вони отримали громадянство іншої держави, але будуть мати можливість розірвати шлюб в Україні. Головне-вони повинні були укласти шлюб на території українського міста або населеного пункту, дотримуючись українських законодавчих актів. Також, вже будучи іноземними громадянами, колишні українці повинні мати зв’язок з українськими територіями.
Оставить ответ
Смотреть комментарии