Як підготуватися до аналізу крові: корисні рекомендації

Кров – це універсальна біологічна рідина, що використовується для лабораторної діагностики. Варто віднестися до її здачі з усією відповідальністю. Можете замовити аналізи на дому, якщо самопочуття не дозволяє вам кудись їхати. Роздивимося основні правила підготовки до здачі крові, що дозволять отримати найбільш точні результати.

Прийом їжі

Особливості харчування можуть зробити дослідження неможливим. У крові різко змінюються показники білків, жирів та вуглеводів у залежності від того, як поживні речовини будуть поглинатися кишківником. Саме тому перед аналізом крові заборонено вживати жирні продукти за чотири години до процедури. Окрім того, деякі досліди робляться на голодний шлунок, тому варто дізнатися про важливі деталі у спеціалістів.

Прийом медикаментів

Деякі таблетки можуть впливати на метаболізм. Окрім того, результати дослідження залежать від індивідуальної реакції вашого організму на медикаменти. У загальних ситуаціях рекомендовано узгодити із спеціалістом прийом таблеток. Він підкаже, які з них можуть вплинути на результати аналізу крові.

Фізичні та психоемоційні навантаження

Будь-яке фізичне навантаження призводить до конкретних ендокринних та ферментативних змін. Якщо його буде занадто багато, то виникне клінічне підвищення концентрації біологічно активних компонентів.

Психоемоційне навантаження запустить каскад змін, що активують симпатоадреналову систему. Якщо пацієнт знаходиться у стані стресу, його аналіз крові не буде точним. Саме тому варто здавати кров тільки у тому випадку, якщо після фізичного або психоемоційного навантаження пройшло півгодини.

Спиртне та куріння

Етиловий спирт сприяє виникнення різних процесів в організмі людини. Він негативно впливає на нервову систему, викликає зміни у функціонуванні ферментних та гормональних систем. До того ж, спирт порушує водяний баланс та баланс солей, тому результати аналізу крові будуть неточними.

Куріння також може вплинути на достовірність аналізу крові. Нікотин вливає на нервову систему негативно, змінює концентрацію гормонів та інших компонентів. Саме тому не пийте алкоголь за три дні до здачі крові, а також не паліть за півгодини до аналізу.

Приміть до уваги ці прості правила здачі аналізу крові. Тільки у цьому випадку результати будуть точними, тому спеціаліст легко поставить вам правильний діагноз!