На території України, чинним законодавством передбачено три форми відкриття благодійних організацій, що мають різне документальне оформлення та деякі відмінності в діяльності.Якщо прочитати більше інформації на https://www.legalact.com.ua/reyestracziya-blagodijnoyi-organizacziyi/, можна дізнатися які форми організації передбачені для благодійних фондів, що діють на території України:
- благодійне товариство (БО) — це організація, у створенні якої бере участь не менше двох засновників. Основним документом БО є статут;
- благодійна установа-це компанія, відкрита одним або групою засновників, діяльність яких здійснюється за рахунок активів, передбачених установчим актом. При цьому, засновник цієї організації не є керуючою особою;
- благодійним фондом (БФ) називається організація, діяльність якої регулюється Статутом. Управління проводиться учасники БФ, але для ведення благодійної діяльності вони не зобов’язані надавати власні активи. У відкритті фонду бере участь один або кілька засновників. Активи можуть бути сформованими як учасниками, так і іншими благодійниками.
Благодійну організацію будь-якої форми реєструють у державного реєстратора, який здійснює прийом осіб у Центрі надання адміністративних послуг.
Як правильно зареєструвати благодійний фонд в Україні
Для здійснення реєстрації БФ, необхідно звернутися Центр надання адміністративних послуг зі сформованим пакетом документів:
- статут благодійної організації;
- заява на реєстрацію;
- рішення засновника (або засновників) даної організації.
Державний реєстратор розглядає пакет документів і приймає позитивне, або негативне рішення. У першому випадку БФ заносять до реєстру юридичних осіб, заявник отримує на руки виписку про його реєстрацію. Після закінчення, благодійний фонд набуває права юридичної особи і приступає до наступного етапу реєстрації.
Оскільки благодійні організації користуються пільговим оподаткуванням, отримавши на руки виписку, засновник звертається до податкової служби для взяття на облік до Реєстру неприбуткових організацій. Там необхідно отримати ще одну виписку з Реєстру, що благодійна компанія, відкрита вами, є неприбутковою.
При реєстрації БФ, слід пам’ятати про те, що одна назва для декількох організацій неприпустимо. Підлягає реєстрації тільки компанія, яка подала першою заявку на дану назву. Наступні організації вибирають собі інші назви, щоб уникнути плутанини.
Оставить ответ
Смотреть комментарии