Як виростити ампельну віолу: корисні поради та основні секрети

Квітництво — прекрасне хобі, оскільки допомагає прикрасити будинок та стабілізувати психічний стан. У світі безліч декоративних рослин. Замовити насіння на Semenashop.com.ua сьогодні не проблема, головне знати, що хочеш. Які переваги та запити у ампельної віоли?

Концепція

Віола — красива рослина та сімейства фіалок. Зазвичай вирощується однорічник, хоча насправді здатне прожити два роки чи навіть довше. Справа в тому, що при дворічному вирощуванні побачити повноцінне цвітіння все одно вийде лише наступного року. А однорічник садять наприкінці зими і насолоджуються квітами всю весну (Віола зацвітає через 3-4 тижні після посадки).

Ампельний формат означає, що батоги, що відростили достатню довжину, починають спадати ефектними гірляндами. Тому найкращий варіант посадками — у підвісне кашпо. Також добре квіткова бахрома виглядає на відкритому балконі.

Як виростити віолу

Рослина любить багато світла. Садіть у добре освітленому місці та морально готуйтеся забезпечити досвітку. Якщо віолі тепло, але темно, вона тягнеться вгору, але виростає блідою і цвіте мізерно. Вологу теж любить, але потрібно виключити застій води. Дренажний отвір у денці горщика обов’язково.

Використовувати найкраще спеціалізований ґрунт. Він нейтральний чи слабокислий. Органіку додавати не потрібно, мінеральні добавки можна, але помірно. Перед посадкою бажано використовувати суперфосфат. Садаючи в лютому, просто розсипте насіння по поверхні вологого ґрунту або трішки заглибіть. Можна висаджувати фіалки в загальний контейнер, але тоді доведеться пікірувати їх, коли підростуть або відразу садити в індивідуальні. Для нормального формування молодої ампельної віолі потрібно близько шести сантиметрів «особистого простору», а дорослої (при посадці в остаточний горщик) — 10.

Накрийте плівкою, кілька разів на день провітрюйте по чверті години, іноді обприскуйте з пульверизатора. Коли з’являться паростки, їм знадобиться 14 годин на день. Зате вони добре переносять холод і навіть здатні пережити заморозки до -3°. Але не варто відправляти їх мерзнути надто рано. Зазвичай виносити на балкон віолу починають у квітні. Помірна прохолода лише на користь.

Правила догляду

  1. Раз на 20 днів можна дати мінеральні добрива. Органіка не потрібна.
  2. Щоденний легкий полив.
  3. Періодично підпушуйте грунт (тільки не пошкодите коріння).
  4. Бур’яни, якщо з’явилися, треба видаляти.
  5. Дворічних рослин потрібно обрізати відпрацьовані пагони. Залишайте 5 см від землі.
  6. Якщо рослина має зимівлю, вкрийте її соломою, ялиновими гілочками або агроволоконом.