Яким вимогам має відповідати вагове обладнання: правила його вибору

Вимірювання маси предметів і матеріалів є важливою частиною багатьох процедур. Без цього неможлива Торгівля і логістика, повноцінний облік.Також подібні пристрої застосовують в лабораторіях при дослідженнях і аналізі, використовують для оцінки стану людей в медичних установах. Для всіх організацій і компаній, що займаються подібними процесами, потрібно придбати вагове обладнання.

Види обладнання

Серед основних видів ваг виділяють:

  1. Побутові створюють у вигляді настільних для вимірювання маси продуктів, підлогових, щоб перевірити антропометричні параметри людини, або безменов для вимірювання предметів на вазі. Вони не потребують сертифікації, виконують роль довідкового обладнання.
  2. Фасувальні створюються підлоговими або настільними, можуть зважувати масу до 300 кг, потрібна стандартизація і регулярна перевірка точності.
  3. Торгові вимагають обов’язкову сертифікацію, крім показань маси також мають шкалу для суми вартості товару, що зважується, сертифікуються за третім класом точності.
  4. Лабораторні та аналітичні є дуже точними приладами, можуть вимірювати до сотих часток міліграма, потрібно апробація і сертифікація за найсуворішим показником точності.
  5. Промислові можуть зважувати величезні маси в десятки тонн.
  6. Кранові також призначені для значних мас вантажів в десятки тонн, вимірювання ведеться методом підвішування до гаків.
  7. Автомобільні використовуються для зважування вантажів разом з машиною, можуть витримувати і визначати вагу до 150 тонн.
  8. Бункерні використовуються для зважування сипучих, рідких матеріалів в бункерах або цистернах, інших ємностях. Також здатні вимірювати значну вагу.
  9. Конвеєрні здатні вимірювати масу матеріалів, які рухаються по стрічці.

Також є вузькоспеціалізовані пристрої, призначені для однієї функції, наприклад, ваги для тонарма вінілового програвача або пасічні.

Особливості вибору

Враховується два головні фактори-особливості конкретного вантажу, призначеного для зважування, і його маса. Саме під ці параметри перш за все підбирається обладнання.

Ще один показник-клас точності. Тут враховується до яких меж може вестися вимір. Є ваги з похибками в грамах, інші створюються з точністю до міліграмів, його десятих і сотих часток.

Важливо визначитися з варіантом установки ваг, який тип об’єктів буде вимірюватися, під них вибирається розмір майданчика, матеріал її виготовлення. Все сучасне вагове обладнання створюється електронним, хоча ще використовуються і більш прості механічні варіанти.