На що звернути увагу під час вибору меблів для сучасної спальні

У будь-якому будинку два центри: кухня і спальня. Але якщо в кухні збирається вся сім’я, спальня — місце для усамітнення і спокою. Зазвичай її оформляють в спокійних відтінках бежевого, коричневого, зеленого, синього, блакитного, білого. Активні кольори-жовтий, помаранчевий, червоний — протипоказані: буде складніше засипати. Фіолетовий може навіювати погані сни, підспудно впливаючи на психіку. А ось чорний, як не дивно, використовувати можна: якщо не переборщити, чорні елементи стануть стильним акцентом інтер’єру.

Але головне в спальні — не колір, а виконана в ньому меблі. Для маленької спальні не доведеться замовити меблі на https://homestyle.com.ua/, вистачить двох елементів.

Ліжко

Логічний центр приміщення. Варто брати велике ліжко, що надає свободу дій — полуторне або навіть двоспальне. Металеві решітки-минуле століття, основою повинні бути дерев’яні ламелі. Вкрай бажано наявність м’якого високого оголовья: в ліжку буде зручно сидіти, спираючись на спинку.

Сучасні Стилі тяжіють до мінімалізму, так що рясний декор недоречний. Увага перетягує форма: крім стандартних прямокутних ліжок популярні круглі, напівкруглі, овальні, складних форм. Добре виглядають ліжка-тумби, особливо з підсвічуванням.

Як розташувати ліжко? Не навпроти дверей, але ближче до вікна. Узголів’я повинно спиратися на стіну, так затишніше. Якщо за спинкою ліжка вікно, від нього буде тягнути холодом, а шум з вулиці завадить заснути.

Системи зберігання

У кожній спальні є системи зберігання. Зазвичай це шафа, в сучасних стилях — шафа-купе. Якщо кімната маленька, варто вибрати кутову модель. Зазвичай шафа стоїть паралельно ліжка, іноді зондує кімнату. Стіна з вікном-погане місце для розміщення: речі на полицях буде гірше видно.

Чим можна доповнити шафа?

  1. Комод. Їм же можна замінити основну систему зберігання, якщо приміщення маленьке. Інший спосіб заміни-пара вузьких шаф замість одного великого.
  2. Тумбочкою.
  3. Настінними полками і підвісними шафками.
  4. Антресоллю.
  5. Ящиком для білизни під ліжком.

Додаткові меблі

Якщо приміщення велике, можна додати більше меблів. Туалетний столик зі зручною табуреткою полегшить ранкові процедури. Консоль дозволить випити кави прямо в ліжку. Її можна замінити невеликим журнальним або кавовим столиком. Крісло або маленький диванчик допоможуть набратися сил. Якщо в спальні є телевізор, з крісла (або навіть з ліжка!) його дуже зручно дивитися.

Головне-не захарастити приміщення. Між предметами меблів повинно бути 50, краще 70 сантиметрів вільного простору для проходу.

Дзеркало — не Меблі, але забувати про нього не можна. Воно присутнє майже в кожній спальні. Часто розташовується на дверцятах шафи. Важливо не розміщувати його так, щоб сплячі відбивалися в дзеркальній поверхні: це змусить відчувати себе незатишно.