Як отримати найсмачніший і ароматний кави? Із зерен. Розчинний всього багатство смаку не передає, а мелений занадто швидко видихається.
Якщо ж купити каву на https://coffeemaniia.com.ua/ і самостійно подрібнити зерна в кавомолці, смак буде надзвичайним. Але як вибрати каву?
Вид
Практично всі виробники використовують тільки два види кави. У кожного безліч сортів, що дає неймовірну різноманітність смаків. Арабіка вважається елітним кави, адже вона складніше у вирощуванні, отже, дорожче. У неї неймовірно багатий через велику кількість ефірних масел смак і яскравий аромат. Присутня невелика кислинка. Арабіка-м’який, смачний, досить слабка кава.
У робусті кофеїну набагато більше, а ефірних масел менше. Це визначає її характер: смак грубий, різкуватий, простий, аромат слабкий, зате підбадьорливий ефект по-справжньому потужний. Може бути присутнім землистий присмак. Гіркота інтенсивна.
Зазвичай виробники змішують арабіку і робусту, причому першою в суміші більше половини. Це здешевлює готовий напій і робить його міцнішим, заодно згладжуючи грубуватий смак робусти.
Вибір
Арабіка, робуста або суміш? Більшість вибирає останній варіант: багатий смак, оптимальна міцність і помірна ціна підкуповують. Багато п’ють чисту арабіку. Чиста робуста В продажу зустрічається рідше; її вибирають любителі міцного напою.
Смак і сорт — дуже суб’єктивна річ. Різним людям подобаються абсолютно різні відтінки, так що у6іверсалтних рекомендацій тут немає. Тільки пробувати.
А ось обсмажування-річ більш універсальна. Звичайно, найкраще купувати несмажений зелений кави і доводити його до потрібного ступеня обсмажування самостійно: смак буде ще краще. Смажити невеликими порціями, щоб аромат не встиг вивітритися. Вже через два тижні смакоароматичний букет сильно страждає. Але можливість (і бажання) смажити каву є не у всіх.
Обсмажування підпорядковується простому правилу: чим вона сильніше, тим міцніше напій і тим сильніше виражена гіркота. У сильно обсмаженої арабіці до того ж менше кислоти. Потрібен баланс смаку аромату і фортеці? Беріть середню обжарку і не помилитеся. Також обсмажування пов’язана зі способом приготування: світла для френч-преса і фільтра, темна для кавомашини.
Упаковка зерен повинна бути якісною, без пошкоджень. Кращий вибір-пачка з клапаном або алюмінієва банка. У папері кава дуже швидко втрачає аромат, а в поліетилені відверто псується: газопроникність такої пачки нульова, і газ з кавових зерен просто не має виходу. Навіть найкраща кава довго не витримає.
Оставить ответ
Смотреть комментарии