Покрокова інструкція з монтажу термокабеля в стяжку: що треба знати

Тепла підлога – це чудовий спосіб оформити опалення власного житла. І сьогодні у покупців є вибір серед великої кількості різноманітних систем. Це можуть бути алюмінієві та електричні мати або інфрачервоні плівки. Але популярністю також ще користуються звичайні резистивні кабелі, купити які ви можете тут: https://teploman.com.ua/teplapidloga/nagrivaln-j-kabjel/kabel-v-styazhku-1/.

Термокабель – це чудовий вибір, якщо ви плануєте ремонт на багато десятиліть. Він відрізняється низкою переваг, через що все ще має чималий попит серед українців.

Як відбувається монтаж резистивного кабелю в стяжку

Нагрівальний кабель в стяжку встановлюється ще під час початкових етапів ремонту, коли всі поверхні в приміщенні знаходяться ще в чорновому стані. Такий тип теплої підлоги є найскладнішим в установці, що потрібно враховувати ще перед купівлею необхідного обладнання.

Також варто врахувати, що тепла підлога в стяжку не підходить для кімнат з невеликою висотою. Адже через наявність конструкції під чистовим підлоговим покриттям висота кімнати зменшиться від 3 до 7 сантиметрів. Все залежатиме від того, який варіант резистивного кабелю буде використовуватися.

Ще один аспект, який потрібно пам’ятати, це те, що подібна система довго прогрівається. Фактично вона вмикається один раз, а потім безперервно працює весь холодний період року.

Монтаж такої системи відбувається таким чином:

  1. Спочатку укладається утеплювач. Це пінополістирол або керамоізол.
  2. Далі відбувається монтаж металевої решітки, або монтажну стрічку, на яку буде викладатися резистивний кабель. Він рівномірно розподіляється згідно із завчасно сформованої схеми. Між кожним витком залишаються рівномірні відступи.
  3. Якщо використовується одножильний кабель, обидва його кінці мають підключатися до терморегулятора. Це має враховуватися у схемі. Якщо двожильний – кінець дрота може залишатися на останньому витку кабеля.
  4. Після підключення датчика температури та терморегулятора відбувається перевірка системи. Якщо вона працює справно, кабель заливається цементна піщаною стяжкою.

Варто зазначити, що після встановлення наступного разу опалення можна увімкнути після того, як стяжка затвердіє.

Основні переваги такої теплої підлоги

Вище була вказано декілька недоліків такої теплої підлоги. Але варто також згадати і переваги. До них потрібно віднести:

  1. Низьку вартість продукції. Це набагато дешевше ніж встановлювати теплу підлогу під плитку (нагрівальні мати).
  2. Чудовий рівень теплопередачі. Кабелі прогрівають бетон, який залишається теплим багато годин після вимкнення системи.
  3. Високий рівень безпеки.
  4. Можливість використання будь-якого підлогового покриття: плитка, ламінат, паркет, лінолеум та багато іншого.

Резистивний кабель в стяжку – це надійний вибір, який може прослужити багато років.