Власники дач та котеджів часто хочуть створити на своїй території басейн. Ця споруда стане окрасою ландшафту і дозволить приймати водні процедури у теплу пору року. Існує кілька типів таких резервуарів, одним із найдоступніших і найпопулярніших є пластиковий басейн.
Особливості конструкції
Даний тип чаші є легким і не піддається впливу довкілля. Це накладає певні умови на встановлення. Резервуар не потрібно захищати від корозії, створювати додатковий шар герметичності, адже сама конструкція створюється повністю непроникною для води.
Однак легкість має зворотний бік у вигляді крихкості, басейн такого типу набагато гірше витримує механічну дію, ніж бетонні та металеві варіанти. Тому корпус потрібно захищати при встановленні, проводячи обсипання м’яким сипучим матеріалом.
Найчастіше для цього використовується ґрунт без наявності каміння, гілок. Також легку чашу може видавити назовні при морозному витріщенні ґрунту в зимових умовах. Цього можна уникнути розмістивши дно басейну нижче точки промерзання землі, або закріпивши його до основи тросами.
Ще одна важлива особливість – чашу потрібно розміщувати строго горизонтально, уникаючи перекосів. Це допоможе рівномірно розподілити навантаження від води, уникнути перенапруги окремих ділянок.
Виходячи з цих вимог, можна вибрати конкретний обсяг резервуара, та замовити басейн під ключ від перевіреної компанії.
Процес монтажу
Установка резервуару складається з кількох етапів:
- Визначається місце, де розміщуватиметься чаша басейну та риється котлован. Він повинен бути на 20-30 см глибше рівня чаші, щоб створити дренажний шар та бетонну основу. Також котлован робиться трохи ширше, щоб зробити обсипання і за необхідності утеплити стіни, якщо передбачається монтувати систему обігріву.
- На дно насипається гравійно-піщана суміш товщиною 10-15 см, розрівнюється та ущільнюється.
- Далі створюється бетонна стяжка із внутрішнім армуванням. Це може бути сітка, для басейну великого обсягу використовується сталевий каркас із лозин. Товщина стяжки залежить від загальної маси резервуару, повністю заповненого водою.
- Монтується чаша і проводиться її кріплення та обсипання.
- Підводяться комунікації із труб водопроводу, каналізації, електричного кабелю для нагрівання води. Монтується двигун та насос для перекачування рідини, встановлюються фільтри.
Система заповнюється водою, перевіряється герметичність конструкції та її працездатність.
Оставить ответ
Смотреть комментарии