Поради для новачків з правильного шпатлювання стін своїми руками

Чорнова обробка є основою ремонту. Від правильного та гарного вирівнювання залежить зовнішній вигляд кімнати, адже кривизну стін не приховують дорогі шпалери. Найчастіше, новачки не наважуються на цей вид оздоблювальних робіт самостійно, вважаючи їх складними, але це порожні побоювання.

Можна замовити ремонт на remont-bud.com, але він обійдеться бюджетніше, якщо шпаклівку стін виконати самостійно. Щоб все пройшло гладко і не викликало труднощів, необхідно підібрати потрібні інструменти та прочитати про даний вид робіт в інтернеті, там же є багато тематичних навчальних відео.

Основними правилами шпаклівки стін є:

  • якісна підготовка поверхні. У ході робіт вона очищається від пилу, бруду, попереднього оздоблення (за наявності);
  • закладення тріщин, збій опуклостей і т.д.;
  • підберіть правильний тип шпаклівки, залежно від виду оздоблювальної роботи: чорновий або чистовий. Для підготовки стін під фарбування, ідеально підійде гіпсове шпаклювання. Фахівці рекомендують використовувати сатенгіпс, що відрізняється еластичністю та тривалим періодом затвердіння. Він дасть можливість виправити допущені помилки.

При закладенні тріщин, не забувайте обробляти внутрішню поверхню ґрунтовкою для кращого зчеплення поверхні з гіпсовою сумішшю.

Поради для новачків з правильної шпаклівки стін своїми руками

Перед початком робіт майстер готує інструмент та розводить склад. Інструкцію можна переглянути на упаковці. Суміш повинна мати однорідну консистенцію середньої густоти, що дозволить рівномірно розподіляти її поверхнею.

Для якісної обробки кутів, користуйтеся спеціальним кельмою, що має дві робочі поверхні. На нього набирають середню кількість складу та рівномірно розподіляють по поверхні. Вирівнюючий шар повинен тонким шаром покривати усі дефекти.

Після нанесення кожного шару роботу залишають, щоб склад застиг. Після повного висихання, необхідно пройти ще раз, щоб закласти нерівності, що залишилися.

Завершіть обробку фінішним шаром шпаклівки, яка усуне всі дрібні дефекти. Після закінчення робіт, добре просохла поверхня обробляється дрібним наждачним папером. Це можна зробити механічним способом або за допомогою спеціального пристрою.

Шпаклівка поверхні — це проста, але досить трудомістка робота. При правильному виконанні якої, стіни набувають готовності до подальшої декоративної обробки.