Прописка іноземця в Україні у 2024 році

Реєстрація місця проживання – це дуже важливий процес в Україні як для її громадян, так і для іноземців. Ця процедура чітко регулюється законодавством України.

Які ж основні вимоги до реєстрації місця проживання іноземців в Україні у 2024 році?

Особливості реєстрації нерезидентів України регламентуються Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а також Постановою КМУ «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання» від 2 березня 2016 року. Згідно із законодавством, іноземці чи особи без громадянства, які постійно чи тимчасово проживають на території України, повинні протягом 30 днів після прибуття зареєструвати місце проживання. Це також пов’язано з необхідністю ведення кореспонденції, зокрема з міграційною службою. Дані про місце проживання вносяться до посвідки на постійне чи тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, що потребує додаткового захисту чи особи, яким надано тимчасовий захист, а також довідки про звернення за захистом в Україні.

Як іноземцю отримати прописку?

Для реєстрації місця проживання іноземець повинен звернутися до центру надання адміністративних послуг та надати такі документи:

  • Письмову заяву
  • Документ, до якого слід внести відомості про місце проживання (вказані вище)
  • Квитанцію про сплату адміністративного збору
  • Документи, що підтверджують право на проживання у вибраному житлі

Якщо іноземець не має можливості зареєструвати місце проживання самостійно, він/вона можуть зробити це через законного представника. Для цього представник повинен мати з собою документ, що підтверджує його особу та документ, що підтверджує повноваження представника, зокрема довіреності.

Чи можуть іноземці користуватися веб-порталом «Дія» для реєстрації місця проживання?

Нещодавно Міністерство цифрової трансформації України розширило функціонал веб-порталу «Дія» для іноземців. Тепер в застосунку доступна посвідка на постійне чи тимчасове проживання. Щоб отримати посвідку на проживання, іноземцям потрібно авторизуватися в застосунку, натиснути «Додати документ», обрати необхідний документ та натиснути «Далі», відсканувати код на звороті посвідки та підтвердити особу за допомогою фото.

Для чого потрібна тимчасова прописка та як купити прописку в Україні?

Як іноземцям, так і особам, які пропонують зареєструвати у себе іноземця, слід пам’ятати про правила реєстрації та про адміністративну відповідальність за порушення цих правил, адже відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, для власника житла передбачається відповідальність за порушення порядку реєстрації іноземців. Сам процес прописки не є складним, проте через неуважність та недостатність знань, ці особи допускають багато помилок. Саме тому зараз популярною є послуга прописки, коли цим процесом замаються професійні юристи, що допомагає уникнути проблем та непорозумінь в процесі реєстрації місця проживання чи тимчасової прописки іноземців.