Що являє собою паливна тріска: її особливості та сфери використання

Паливною тріскою називають особливий вид тріски, яку подрібнюють до потрібного розміру. Тріска класифікується на кілька різновидів залежно від ряду параметрів. Якщо цікавить тріска паливна ціна, варто уважно вивчити запропоновані види тріски, оскільки їхня вартість може різнитися.

Види

Вирізняють такі різновиди тріски:

  1. Технологічна має відповідати найбільш жорстким вимогам. Показники зольності, якість деревини, величина фракції – все має перебувати у суворо встановлених рамках. З цієї тріски виробляють такі сучасні потрібні матеріали, як ДСП, ДВП. Також ця тріска підходить для виробництва деяких видів целюлозно-паперової продукції. Технологічна тріска за ціною найдорожча, що пояснюється її визначною якістю. Для виготовлення тріски даного типу використовують сортову деревину, що саме виключає наявність пнів, сучків та інших відходів.
  2. Паливна тріска призначена для вироблення енергії. Також із неї виготовляють паливо пресованого типу. Це паливні брикети. Для цієї категорії тріски не передбачені будь-які жорсткі стандарти. Виробники опалювальних пристроїв вказують на виробах допустимі параметри для тріски, такі як відсоток домішок, величину фракцій. Вимоги до цього виду тріски пред’являються лише за рівнем зольності, що виділяється при згорянні теплоті та величині фракції. Обов’язковою вимогою є також неприпустимість ознак гниття тріски. Для виготовлення паливної тріски, як правило, використовують відходи деревообробної промисловості, відходи шпону, дрова.
  3. Зелена тріска за своєю суттю може бути віднесена до категорії паливної. Її так само широко застосовують для вироблення енергії. Відмінність полягає в тому, що зелену тріску неможливо використовувати для створення твердого палива. З неї не можна виготовити паливні брикети або пелети, оскільки у складі такої тріски можуть бути листя, хвоя, зелені частини гілок. Власне, тому цей вид тріски і називається «зеленим». Подібну тріску виготовляють не тільки з відходів лісопереробки, але і з відходів дерев, що залишилися після очищення лісопосадок, парків, садів.

Переваги

До основних переваг паливної тріски відносять такі характеристики:

  1. Можливість цілорічного виробництва, оскільки заготівля ведеться постійно.
  2. Великі обсяги доступної сировини.
  3. Простота виробництва.
  4. Низька зольність.