У яких випадках може бути потрібна довідка про несудимість і де її можна отримати

Довідка про несудимість — документ, який потрібен досить рідко в момент працевлаштування, або в інших ситуаціях. Як правило, люди, які раніше були позбавлені волі, можуть влаштуватися далеко не на будь-яку роботу. Саме тому більшість роботодавців запитує довідку про несудимість. Можна замовити довідку на https://abc-lviv.com.ua/pereklad/vytrebuvannia-dokumentiv/oformlennia-dovidky-pro-nesudymist.

Для чого потрібна?

У законодавчих актах прописано безліч ситуацій, коли громадянину може знадобитися довідка про несудимість. Також довідка може бути замовлена з метою упевнитися, що людина чиста перед законом, оскільки нерідко зловмисники представляються під чужим ім’ям.

Особливо часто довідки про несудимість запитують в момент працевлаштування громадянина. Документ може знадобитися при влаштуванні на посаду, яка, згідно із законодавчими нормативами, не допускає осіб з судимістю, або осіб, які зазнали кримінального переслідування. Серед таких спеціальностей слід зазначити співробітників авіаційних компаній, співробітників безпеки об’єктів паливно-енергетичних комплексів, фахівців транспортної безпеки, управлінців, співробітників освітніх, або медичних установ, а також бухгалтерів, співробітників державних структур.

Також документ може знадобитися при оформленні піклування, або опіки. Як правило, опікуном або піклувальником може стати та особа, яка досягла віку 18 років, вважається дієздатною і не має судимості. Більше того, така особа не повинна піддаватися кримінальному переслідуванню.

Довідка про несудимість запитується і при отриманні дозволу для проживання та ведення робочої діяльності за кордоном, для оформлення візи. Жодна країна не дасть подібні дозволи особам, які мають проблеми з законом. Однак багато залежить від статті, за якою громадянин був позбавлений волі.

Правила отримання

Щоб отримати довідку про несудимість, громадянину необхідно звернутися в головний сервісний центр МВС і надати перелік документів: заяву на отримання довідки, копію паспорта, а також копію довіреності (якщо заява подається поручителем). Якщо один з документів видан іншою державою, необхідно заздалегідь виконати його переклад, завірений у нотаріуса. Крім копій також запитуються оригінали документів, які необхідні для проведення звірки. Після звірки оригінал документа буде повернуто заявнику або поручителю. Крім перерахованих вище документів співробітник МВС не має право запитувати додаткові папери.