Буває так що пацієнти не знають, коли слід звертатися до лору. І особливо мало хто знає про те, що до таких фахівців, як і до інших, необхідно записуватися на профілактичні огляди. Вони дозволяють своєчасно відстежувати будь-які патології та виявляти їх на ранніх стадіях, не допускаючи хронічних захворювань. Тим більше, що консультація лора зазвичай не займає більше 20 хвилин. Цього досить достатньо для того, щоб зібрати весь необхідний анамнез, оглянути пацієнта і при необхідності призначити додаткове обстеження або поставити діагноз.
Як проводиться консультація, чи потрібно готуватись до неї заздалегідь? Давайте розумітися.
Як відбувається консультація у отоларинголога
Лор або отоларинголог – це фахівець, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань «вуха, горла, носа». Саме на них найчастіше накопичуються віруси та бактерії, які згодом можуть призвести до серйозних захворювань. Вважається, що з віком люди переростають інфекційні хвороби. Однак багато хто з нас має в анамнезі хронічний тонзиліт, ларингіт, бронхіт і т.д. Тож консультація фахівця точно не буде зайвою.
Проводиться вона у кілька послідовних етапів:
- Збір анамнезу. Передбачає головним чином опитування пацієнта. Лікар дізнається: коли вас почали турбувати перші симптоми, які симптоми турбують вас на сьогоднішній день, чи ви стикалися з подібним захворюванням і т.д.
- Базовий огляд із використанням методів інструментальної діагностики: риноскопія, фарингоскопія, отоскопія. З їхньою допомогою вдається докладно оглянути стан вуха, горла та носа.
- Лабораторна діагностика за необхідності – проведення аналізів мазка визначення бактеріальної інфекції.
- Ендоскопія для ретельного огляду горла. Проводиться під місцевою анестезією.
Чи варто готуватись до консультації лора?
Вище ми докладно описали, як відбувається огляд у отоларинголога. З цього випливає, що готуватися до процедури немає необхідності. Все, що вам потрібно – це скласти запитання та список скарг, про які ви хочете розповісти лікарю. Це допоможе зібрати комплексніший анамнез, поставити точний діагноз і призначити коректне лікування.
Єдина підготовка полягає в тому, щоб відмовитися від їди за 2-3 години до процедури. Однак вона актуальна лише для тих пацієнтів, у яких яскраво виражений блювотний рефлекс. І огляд горла за допомогою ендоскопа чи шпателя може викликати не лише дискомфорт, а й нудоту чи блювання.
Головне у процесі підготовки знайти досвідченого отоларинголога. У Сіті Клінік працюють фахівці, які гарантують індивідуальний підхід до кожного пацієнта, використовують доказові методи діагностики та лікування, працюють на сучасному устаткуванні та займаються лікуванням захворювань навіть на серйозних запущених стадіях.
Оставить ответ
Смотреть комментарии