Перше враження завжди складає за зовнішнім виглядом, це ж правила стосується і медпрацівників. Їх вигляд обов’язково повинен бути охайним і доглянутим. Сучасний одяг для медустанов повинен відповідати медичним стандартам, бути стильним, красивим і легким у догляді.
Як доглядати за медодеждой
Медичний одяг вимагає особливого догляду, адже медичний персонал завжди взаємодіє з хворими пацієнтами, а мікроби і бактерії можуть зберігатися на одязі тривалий час.
Сучасні костюми для медпрацівників давно перестали випускати в однотонних білих тонах. На сьогодні в лікарнях можна зустріти різнокольорові костюми, зручного пошиття і з легкого матеріалу. На кожній речі є рекомендації з прання і прасування, які залежать від типу тканини. Медичний костюм може бути однотонним або бути контрастним. Якщо сорочка і штани виконані в різних тонах, то і прати їх рекомендується окремо.
Медичний одяг виготовляється з натуральної бавовни, а щоб остаточно її простерилізувати, якщо річ допускає прання при 60 градусів, то краще прати одяг на такому режимі. Чим вище температура, тим більша ймовірність знищення вірусів і мікробів. Дешеві тканини можуть зіпсуватися на високій температурі, тому їх дозволено прати максимум при 40 градусах і без попереднього замочування.
Іноді на одязі можуть бути присутніми застібки або гудзики. Щоб вони не пошкодили одяг, блискавки попередньо слід застебнути, а саму одяг вивернути на виворіт.
Бавовняні вироби варто додатково продезінфікувати за допомогою прасування на максимальних температурах праски. Для кращої прасування можна використовувати пар або прасувати одяг злегка вологою. Зазвичай на одязі присутні бирки з рекомендаціями по догляду. Якщо не дотримуватися їх, то можна нашкодити одязі. При правильному режимі прасування і прання одяг зберігає свій первісний вигляд і колір на довгий час.
Медпрацівники знаходяться на посту досить тривалий час, тому одяг повинен бути дихаючої і зручною.
Синтетичні тканини не забезпечать достатнє провітрювання, а значить, лікар постійно буде відчувати дискомфорт, постійно потіти. Краще вибирати тільки натуральні тканини з високим вмістом бавовни. Крім правильного вибору, за одягом дуже важливо вчасно і правильно доглядати. Медсестри і лікарі зобов’язані бути в чистій випрасуваній одязі без сторонніх запахів і плям. Якщо одяг вчасно не прати, то бактерії і віруси можуть поширюватися швидше.
Оставить ответ
Смотреть комментарии