Чим керуватися у процесі вибору теплового насосу: корисні поради

Світова енергетична та економічна криза змушує шукати альтернативні джерела опалення.

У всіх опалювальних систем є один недолік: для їх роботи необхідно паливо. Чи у всіх? Чи можна отримувати тепло буквально з повітря?

Поняття

Тепловий насос-пристрій, що передає тепло від менш нагрітого тіла більш нагрітого. Магії в цьому немає, суцільна фізика.

Насправді з насосами ми стикаємося постійно: кондиціонер і холодильник — всього лише різновиди таких пристроїв. У побуті під тепловим насосом зазвичай мають на увазі пристрій, що використовується для опалення або нагріву води.

Насос отримує тепло з поновлюваних джерел, які знаходяться у відкритому доступі. Фактично паливо для нього безкоштовне, і установка окупається вже за кілька років. Це основна причина, по якій в Європі масово переходять на теплові насоси: таке опалення вигідно.

Вид

Всі теплові насоси можна розділити на три види: геотермальні, повітряні і використовують вторинні джерела тепла (каналізацію, нагрів від обладнання та інше). Останній тип застосовується в промисловості, перші два широко поширені і в побуті. Але коли ви зберетеся замовити насос на https://eco-servis.com.ua/ua/kondicionery/teplovye-nasosy/, замість «геотермальний» або «повітряний» напевно побачите два типи середовищ: від першої тепло передається останньої. Отже, теплові насоси бувають наступних типів.

  1. Повітря-повітря. Використовує атмосферне тепло і призначений для повітряного опалення. Ефективність не найкраща, зате монтаж простий.
  2. Повітря-вода. Нагрівається або теплоносій в трубах опалення, або вода для гарячого водопостачання.
    Вода-вода. Ефективний варіант, особливо якщо джерело тепла — грунтові води. Тепло також можна забирати від водойм і стічних вод.
  3. Вода-повітря. Як попередній варіант, але тільки для опалення.
  4. Грунт-вода. Вкрай ефективна система, адже вже на глибині в метр-півтора температура перестає коливатися. Реалізується в двох варіантах. Вертикальні свердловини компактні, але бурити їх складно. Горизонтальне поле легко монтувати, але буде потрібно багато місця.
  5. Лід-вода. Цікавий варіант, який використовує в якості джерела тепла заморожування води.

Вибір

Щоб подивитися насоси у Еко-Сервіс і підібрати їх, треба визначитися з потужністю. Існують моделі, здатні забезпечити будинок теплом поодинці, і пристрої, що працюють разом з іншими джерелами тепла. Як визначити необхідну потужність? Порахуйте, до якої температури хочете нагріти воду або повітря, помножте на обсяг приміщень. Додайте деякий запас. Врахуйте показники теплоізоляції стін, даху, підлоги… в загальному, для розрахунків простіше найняти фахівця.

З типом пристрою питання вирішується простіше. Більшість вибирають в якості джерела тепла грунт або воду. Якщо потрібна велика потужність, найкраще пробурити свердловину або навіть кілька. А в якості допоміжної опалювальної системи підійде повітряний насос.