Основні правила виконання масажу спини: що треба знати

Втома після важкого дня, напружена робота або сидячий спосіб життя змушує регулярно відвідувати масажистів.

Масаж можна робити в медичних закладах, а можна записатися на прийом до спеціальних салонів масажу.

Як проводять масаж спини?

Щоб зробити розслаблюючий масаж спини, потрібно знати кілька принципових правил. Проводити таку процедуру необхідно на підлозі, спеціальній кушетці або твердому матраці, загалом поверхня має бути твердою. У самого масажиста не повинно бути довгих і гострих нігтів, а руки мають бути чистими.

Загальний масаж проводять у лежачому положенні, а комірцеву зону можна масажувати сидячи. Якщо масажист не має профільної освіти та знання анатомії людини, то всі дії мають бути м’якими та акуратними. У такому разі важливо сконцентруватися на простому розслабленні та задоволенні. Якщо необхідно отримати якісний лікувальний масаж, необхідно звернутися за допомогою до фахівців.

Спеціальні техніки та силові масаж мають проводити лише ті масажисти, які пройшли навчання та мають медичну освіту. В інших випадках масаж спини повинен бути м’яким і безпечним. Спина — це небезпечна зона в людині, якщо сильно натиснути на певні точки, то можна залишити людину інвалідом на все життя. При розслаблюючому масажі необхідно уникати натискання на хребці, щоб уникнути страшних наслідків.

Перед проведенням масажу необхідно підготувати приміщення, включити розслаблюючу музику, додати приємного аромату та пахощі. Дуже важливо налаштуватися на масаж, позбавитися поганих думок, розслабитися як психологічно, так і фізично. Перед початком процедури необхідно повністю усунути дратівливі фактори, адже розслаблення м’язів залежить від психологічного стану.

Масажист також повинен ретельно підготуватися: помити руки та обов’язково зігріти їх, можна скористатися спеціальним маслом для масажу. На початковому етапі масажист повинен виконати прийоми, що розігрівають. Розігрів можна виконати простими погладжуваннями та розтираннями. Коли тіло і м’язи розігрілися, можна приступати до легких натискань, пощипування, вичавлювання і розминання.

Проводити масаж необхідно повільно та ритмічно, всі дії мають бути спрямовані лише на прогрів та розслаблення. При виборі масажиста варто звертати увагу на його освіту. Без певних знань масажист не може виконувати масаж більш ніж розслабляючого типу.